Złoto i srebro dla Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów ISAF w Nowej Zelandii

wtorek, 20 grudnia 2016
Z mediów/MF

Znakomita klasę pokazały w Auckland polskie zawodniczki. Julia Szmit i Hanna Dzik wywalczyły złote medale w klasie 420, a Aleksandra Melzacka z Mają Micińską zdobyły srebro w klasie 29er.

W tegorocznych MŚJ w Auckland na starcie stanęło 389 żeglarzy z 65 państw, w tym liczna reprezentacja Polski z obsadą wszystkich klas. Miejsce zaraz za podium zajął Jakub Rodziewicz w klasie Laser Radial. Na 10 pozycji regaty ukończył Michał Zych w klasie RS:X, a na 11 miejscu  uplasowali się Tymoteusz Cierzan i Oskar Niemira, którzy w Nowej Zelandii debiutowali w klasie Nacra 15. W klasyfikacji państw Polska zajęła 5 miejsce za Włochami, Wielką Brytanią, Francją i Izraelem.