TYP: a1

„Sternik motorowodny” Andrzej Ostrowski

środa, 9 stycznia 2013
MZ

Truizmem będzie stwierdzenie, że żeglarstwo nie ogranicza się jedynie do świata żagli. Jest, co oczywiste, grupa ludzi, których zauroczył zapach benzyny, szum silnika i szybkość nieosiągalna dla tradycyjnego napędu.

Są też osobnicy płynnie łączący dwie pasje, raz pływają wykorzystując siłę wiatru, po czym kolejną przygodę planują, przesiadając się na jacht motorowy. Podręcznik Andrzeja Ostrowskiego jest przeznaczony dla tych, którzy pragną uzyskać stopień sternika motorowodnego. Przydatny będzie także dla tych, którzy taki patent już posiadają, lecz co godne pochwały, chcą uzupełnić swą wiedzę. Książka obszerna, spora, bogato ilustrowana, przedstawia wszystko co potrzebne, by bezpiecznie pływać jachtami motorowymi. Czytelnik znajdzie tu informacje dotyczące przepisów, opisy jachtów motorowych wszelkiego rodzaju, od pontonów, skuterów wodnych, przez poduszkowce, po te ze sztywnym kadłubem. Oprócz tego listę silników wszelkiego rodzajów i różnorakich marek. Są tu też przystępnie omówione zasady manewrowania, sygnalizacja i prawidła ruchu żeglugowego na wodach śródlądowych i morskich, wymieniać jeszcze można by długo. Jednym słowem to kompetentny i obszerny podręcznik.




Andrzej Ostrowski „Sternik motorowodny”

Oficyna Wydawnicza Alma-Press

Stron: 398

Cena: 69,90 zł

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 lipca

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872