TYP: a1

Zakończyła się budowa stanicy żeglarskiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim

środa, 5 lutego 2014
Jezioro Tarnobrzeskie
Nad Jeziorem Tarnobrzeskim zakończyła się, finansowana częściowo z funduszy unijnych, budowa stanicy żeglarskiej i kei dla jednostek pływających. Dzięki sprzyjającej pogodzie firmie Skanska, która jest odpowiedzialna za powstanie inwestycji, udało się ukończyć budowę 3 miesiące przed czasem.

W trzykondygnacyjnym budynku stanicy znajdzie się sala wykładowa, świetlica, szatnia, bufet, kuchnia, pokoje gościnne, pomieszczenia administracyjne i taras widokowy. Częścią inwestycji jest również hangar na łódki i pływający pomost. Zagospodarowano także tereny przy stanicy.

Budowa stanicy żeglarskiej jest częścią projektu "Rewitalizacja terenów poprzemysłowych poprzez budowę stanicy wodniackiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim", którego budżet wynosi ponad 5,7 mln zł. Dofinansowanie unijne projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego to ponad 1,8 mln zł.

Źródło: www.strefabiznesu.nowiny24.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912