TYP: a1

I LOVE POLAND zwycięża podczas swoich pierwszych regat

piątek, 1 marca 2019
Informacja prasowa

Jacht I Love Poland zwyciężył w swoich pierwszych – St. Maarten Heineken Regatta! Polscy żeglarze ze skipperem Jarosławem Kaczorowskim na czele zajęli I miejsce w swojej klasie w czasie rzeczywistym, pozostawiając konkurentów daleko w tyle. Łódka I Love Poland jest częścią projektu o tej samej nazwie stworzonego przez Polską Fundację Narodową.


W ostatnich dniach lutego załoga intensywnie trenowała, żeby mieć najlepszą sprawność przed pierwszymi zawodami. Wielomiesięczne przygotowania zaprowadziły ich do zwycięstwa.
– Nasi żeglarze ciężko trenowali. To ogromne wyróżnienie być częścią teamu, który jako pierwszy przekroczył line honours już w swoich pierwszych regatach. Projekt I LOVE POLAND jest projektem szkoleniowym i już sam udział w regatach był wielkim wyzwaniem. Cieszę się, że Polska Fundacja Narodowa zdecydowała się na jego realizację, bo widoczne są już efekty licznych treningów – pierwsze zwycięstwo, które przywieziemy do Polski – mówił Darek Pękala, doradca ds. projektów żeglarskich w Polskiej Fundacji Narodowej. – Tak się buduje polską przyszłość żeglarstwa regatowego – dodał.


Polską załogę tworzą: Jarosław Kaczorowski, Grzegorz Baranowski, Zbigniew Gutkowski, Jakub Marciniak, Jan Chudzik, Adam Kominek, Maksymilian Pawłowski, Bartosz Nowicki, Marek Gałkiewicz, Jacek Piasecki, Maciej Gnatowski, Darek Pękala i Bartosz Biliński.
Regaty St.Maarten Heineken jeszcze trwają, zaś kolejne już niedługo w Hawanie i Miami. W drodze powrotnej z kontynentu amerykańskiego załoga zawita do Nowego Jorku.

Tagi: I Love Poland, Jarosław Kaczorowski, regaty, jacht
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 stycznia

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871