TYP: a1

Wyprawa s/y Miracle na Azory

poniedziałek, 17 grudnia 2012
Weronika Morys

S/y Miracle
S/y Miracle to pływający pod polską banderą jacht klasy J-80, jednak choć konstrukcja „jotek” pochodzi z lat 70., ta jednostka została zwodowana w 2005 roku. Stalowy kadłub jachtu oraz nowoczesne wyposażenie nawigacyjne sprawia, że jednostka umożliwia bezpieczną żeglugę w każdych warunkach. W 2012 roku zakończył się sukcesem rejs „Miracle” na Islandię. W etapowej wyprawie, która trwała 90 dni, uczestniczyło prawie 50 osób. W ciągu 1100 godzin żeglugi jacht pokonał 4500 Mm.

W czerwcu 2013 roku jacht wyruszy ponownie na wyprawę, która tym razem zakończy się po prawie 5 miesiącach na położonym na Oceanie Atlantyckim Archipelagu Azorów. Podzielony na 10 etapów rejs rozpocznie się w Szczecinie. S/y Miracle opłynie Wielką Brytanię, odwiedzi norweskie fiordy, przepłynie przez Kanał La Manche i Biskaje, a następnie z Portugalii wyruszy przez Atlantyk na Azory. W sezonie jesienno-zimowym będą tam organizowane rejsy.



"S/y Miracle to dzielna jednostka, która doskonale sprawdziła się podczas wyprawy na Islandię. Bardzo dobry stan techniczny jachtu oraz bogate wyposażenie pozwalało czuć się bezpiecznie i komfortowo wszystkim członkom załogi, nawet przy wietrze powyżej 9 w skali Beauforta. Obecnie na jachcie trwają drobne praca konserwacyjne, które pozwolą przygotować jacht do kolejnego sezonu" - mówi organizator wyprawy, kapitan Michał Łukaszewicz.

Więcej informacji: www.zeglarstwomorskie.ugu.pl
Zdjęcia z wyprawy s/y Miracle na Islandię: www.facebook.com

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912