TYP: a1

Wyspy Kanaryjskie przeżywają oblężenie

poniedziałek, 22 sierpnia 2016
Z mediów/MF
Jakie miejsce w tym roku bije rekordy popularności wśród turystów? Wyspy Kanaryjskie. Według Regionalnego Ministerstwa Turystyki, Sportu i Kultury w 2016 archipelag odwiedzi rekordowa liczba gości, bo aż 14 milionów.



Z danych rządowej agencji ds. turystyki Frontur wynika, że w roku 2015 Wyspy Kanaryjskie odwiedziło 13,3 mln turystów, czyli o ponad 550 tys. więcej, niż początkowo szacowano. Większość odwiedzających przyjechała na Wyspy z zagranicy - blisko 11,8 mln - podczas gdy goście z części kontynentalnej stanowili 1,5 mln zwiedzających. Wyniki z początku 2016 roku też są zaskakująco wysokie. Liczba turystów z zagranicy przekroczyła 6 milionów, czyli o ponad 740 tys. więcej, niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

W czym należy upatrywać przyczyn zwiększonej popularności wysp? Istotną rolę odgrywają starania promocyjne podjęte przez rząd Wysp Kanaryjskich oraz Ministerstwo Regionalne, za pośrednictwem Promotur Turismo Canarias - publiczne inicjatywy, których celem jest usprawnienie połączeń lotniczych oraz ekspansja kampanii promocyjnych na państwa, których turyści chętnie wybierają egzotyczne kierunki, takie jak Francja, Włochy, Polska czy Portugalia.

O dziwo to właśnie Polacy stanowią grupę, której liczebność zwiększyła się w największym stopniu w porównaniu do 2015 roku. W ubiegłym roku na spędzenie urlopu na słonecznym archipelagu zdecydowało się ponad 240 tys. Polaków. W pierwszym półroczu 2016 liczba ta wyniosła 147,7 tys., czyli o 36,8% więcej w porównaniu do tego samego okresu 2015 roku, co daje najwyższy wynik spośród wszystkich turystów.
Tagi: Wyspy Kanaryjskie, turystyka, rekord
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 stycznia

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871