TYP: a1

Basil Mosenthal "Nauka nawigacji"

środa, 14 września 2011
MZ

Nawigować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Radziłbym, aby starać się nawigować jak najlepiej. Co należy czynić, aby w tej sztuce osiągnąć biegłość? Otóż podobnie jak w innych przypadkach należy uczyć się, uczyć! A potem pogłębiać wiedzę, zdobywać doświadczenie, ćwiczyć, konfrontując wiedzę teoretyczną z praktyką. 


Od czego najlepiej zacząć? Jak zwykle od książek, naprzód od tych, które w prosty i nieskomplikowany sposób wprowadzają w podstawy przedmiotu, by później sięgnąć do tych, które zdobytą wiedzę uzupełniają. O kilku podręcznikach nawigacji już w tej rubryce pisaliśmy – dość wspomnieć „Nawigację prostą, łatwą i przyjemną” Andrzeja Urbańczyka. Teraz przyszedł czas na niewielką książeczkę, będącą wprowadzeniem do nawigacji autorstwa Basil Mosenthal. 


O kuchni angielskiej można mieć różne, często krytyczne zdanie, bywa ciężka i zawiesista, barani udziec, obficie okraszony sosem miętowym, nie każdemu smakuje, ale nie można anglikom odmówić wiedzy żeglarskiej. Nie można także odmówić im umiejętności przekazywania tej wiedzy w sposób prosty i skrótowy, a jednak rzetelny. Takaż jest i ta książeczka. Na stu stronach zawarto wszystkie podstawowe wiadomości stanowiące wstęp do nawigacji. Bez skomplikowanych matematycznych wzorów możemy dokonać pierwszego kroku, po którym łatwiej będzie się przedrzeć przez niosące bardziej zaawansowaną wiedzę podręczniki.



Basil Mosenthal „Nauka nawigacji”

Wydawnictwo „Przedsięwzięcie Galicja”

Biblioteka Navigare Necesse Est

stron 100

cena: 20 zł.

Książkę można kupić w naszym sklepie >>> "Nauka nawigacji"

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 listopada

Do wybrzeży na północ od Wirginii, pierwszej angielskiej kolonii w Ameryce, na statku "Mayflower" przybyło 102 osadników. Założyli miasto w Plymouth, od nazwy portu, z którego wypłynęli we wrześniu; tak narodziła się Nowa Anglia.
sobota, 21 listopada 1620