Adres email
hasło
Zarejestruj się
/
Przypomnienie hasła
Czytelnia
Ludzie morza
Nowości w serwisie
Wieści z oceanów
Imprezy
Kalendarium
Rejs po historii
Kulinaria
Twoja Tuba
Recenzje książek
Poradniki
Śródlądzie
Ciekawostki
Słownik
Sport
Miejsca
Ciekawe miejsca
Propozycje tras
Mariny
Ludzie
Wszyscy użytkownicy
Skipperzy
Firmy
Wykonawcy szant
Jachty i rejsy
Wolne koje (rejsy)
Relacje z rejsów
Jachty
Modele jachtów
Armatorzy
Czarter Jachtów
Sklepik
Tawerny i kambuz
Tawerny
Przepisy
Drinki
Imprezy
Szanty
Wykonawcy szantowi
Piosenki żeglarskie
Sport
Sportowe wieści
Nadchodzące regaty
Relacje z regat
Ogłoszenia
HOME
/
Czytelnia
/
Wieści z oceanów
TYP: a1
Artykuły - Wieści z oceanów
Statek zgubił ponad 1800 kontenerów
środa, 9 grudnia 2020
Anna Ciężadło
Niekorzystne warunki pogodowe sprawiły, że płynący z Chin do USA kontenerowiec utracił część ładunku. W niektórych kontenerach były towary niebezpieczne, na przykład alkohol. Jak skończyła się ta sprawa?
Vendee Globe – co dalej z bohaterami?
poniedziałek, 7 grudnia 2020
Anna Ciężadło
W zeszłym tygodniu pisaliśmy o historii, jaka miała miejsce podczas okołoziemskich regat Vendee Globe: jeden z uczestników stracił łódź i dryfował na tratwie ratunkowej, a jego konkurent – na prośbę służb ratunkowych – zboczył z trasy i podjął go na pokład. Czy ten szlachetny gest zostanie nagrodzony? Czy jednostka, na której gości rozbitek (w dodatku rywal) nadal może uczestniczyć w wyścigu dla samotników?
Marynarze kilkanaście miesięcy uwięzieni na pokładzie. Winna polityka
piątek, 4 grudnia 2020
Z mediów/ Gazeta Wyborcza
Zaledwie wczoraj pisaliśmy o akcji niemieckiego armatora, która ma zwrócić uwagę na ciężką sytuację załóg statków spowodowaną covidem. Kilka dni temu włoski dziennik „Corriere della Sera” opisał przejmującą historię statku „Mba Giovanni”, który tkwi uwięziony w chińskim porcie. Nie może ani zacumować, ani odpłynąć. W tym przypadku jednak do covidowych obostrzeń dołączyły polityczne przepychanki.
Masowiec w maseczce
czwartek, 3 grudnia 2020
Z mediów/Gospodarka Morska
Że ludzie chodzą w maskach, to wiemy. Ale statek w masce? A i owszem. Niemiecki armator Orion założył maseczkę swojemu masowcowi Velsheda wchodzącemu do portu. Pomysł wydaje się zabawny ale w ten sposób armator chciał zwrócić uwagę na to, w jak dramatycznej sytuacji z powodu covida znalazła się branża morska.
Wywiad z Marcinem Domańskim, szefem Alma-Press
czwartek, 3 grudnia 2020
Rozmawiała: Anna Ciężadło
Sporty wodne, żeglarstwo, historia okrętów... wszystkie te tematy są do pewnego stopnia niszowe. Jak zatem kształtują się nasze preferencje dotyczące książek związanych z tymi zagadnieniami? Jak to wyglądało w przeszłości i jak wygląda dzisiaj? Te właśnie pytanie zadaliśmy panu Marcinowi Domańskiemu – szefowi Oficyny Wydawniczej Alma-Press. Pańskie wydawnictwo zostało uhonorowane wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami za książki żeglarskie. Czy jest to szeroki rynek, czy raczej przeznaczony dla wąskiego grona wybrańców?
To już koniec świnoujskiej stoczni Gryfia?
środa, 2 grudnia 2020
Anna Ciężadło
Sytuacja w zakładzie jest bardzo zła: w czwartek i piątek pracownicy otrzymali wypowiedzenia. Czy to oznacza definitywny koniec stoczni? Jak poradzą sobie pracownicy? Czy znajdzie się chętny na zakup lub dzierżawę?
„Zamek” w Stobnicy - co wolno wojewodzie?
wtorek, 1 grudnia 2020
Anna Ciężadło
Kto z nas nie marzył o prywatnym zamku nad jeziorem? Wyobrażacie sobie te romantyczne zachody słońca, tę poranną kawusię, sączoną na wieży z widokiem na wodę... No, dobra, bo się za bardzo rozmarzymy. Faktem jest, że istnieją w Polsce ludzie, którzy postanowili urzeczywistnić tego typu wizje i zbudować sobie wypasiony zamek na brzegu jeziora. Kto bogatemu zabroni? Wygląda na to, że nikt. Nawet wojewoda.
Vendee Globe: żeglarz uratowany
wtorek, 1 grudnia 2020
Anna Ciężadło
W poniedziałek jeden z uczestników okołoziemskich regat samotników Vendee Globe nadał sygnał S.O.S. Pomocy udzielił mu inny żeglarz.
„Ciche” i „głośne” mariny – czy to może się przyjąć?
poniedziałek, 30 listopada 2020
Anna Ciężadło
Przeglądając żeglarskie fora, można czasem natrafić na prawdziwie nowatorskie idee – na przykład na pomysł kreatywnego rozwiązania jednego z odwiecznych konfliktów, z jakimi zapewne zetknęliście się podczas wakacyjnych rejsów. Chodzi o to, że żeglarzami, czy - mówiąc szerzej – wodniakami, zostają rozmaici ludzie. Nic zatem dziwnego, że ich gusta dotyczące muzyki oraz wyobrażenia co do sposobu spędzania rejsowych wieczorów również mocno się różnią.
Finał akcji Rok Prasy Morskiej
poniedziałek, 30 listopada 2020
Redakcja Wodna Polska
Wydaniem książki „Morze na łamach – Prasa morska i żeglarska II Rzeczypospolitej wobec polityki morskiej państwa 1918-1939” kończy się wielomiesięczna akcja Rok Prasy Morskiej 1919-2019. W tym czasie 14 portali internetowych publikowało materiały poświęcone wybranym czasopismom morskim i żeglarskim wydanych w XX-leciu międzywojennym. Pomysłodawcą akcji i autorem wszystkich artykułów jest red. Marek Słodownik, redaktor naczelny portalu Wodna Polska. Podsumowaniem kilkunastomiesięcznych działań jest publikacja w Internecie książki będącej podsumowaniem tej akcji.
<
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
>
kategorie artykułów
Wszystkie
(8793)
Ludzie morza
(145)
Nowości w serwisie
(440)
Wieści z oceanów
(2020)
Imprezy
(2375)
Kalendarium
(981)
Rejs po historii
(202)
Kulinaria
(161)
Twoja Tuba
(181)
Recenzje książek
(344)
Poradniki
(342)
Śródlądzie
(335)
Ciekawostki
(1071)
Słownik
(151)
Sport
(45)
TYP: a3
popularne artykuły
Kto niszczy bałtyckie kable? Oficjalnych danych nie ma, ale są znaki... (282)
Chipsy z karpia – pomysł na wigilię? (242)
Ochroniarze będą pilnować podmorskich kabli (134)
Nie chcą być kapitankami (124)
Kryształowy Żagiel 2024: znamy nominowanych! (57)
zobacz także
Praca zdalna z wycieczkowca? Brzmi jak plan! (1184)
Kalendarium: 23 listopada
Francis Joyon na trimaranie IDEC wyruszył z Brestu samotnie w okołoziemski rejs z zamiarem pobicia rekordu Ellen MacArthur; zameldował się na mecie po 57 dniach żeglugi, poprawiając poprzedni rekord o dwa tygodnie.
piątek, 23 listopada 2007