TYP: a1

Opłaty za wjazd do Wenecji

piątek, 8 lutego 2019
Z mediów

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, władze Wenecji zamierzają wprowadzić opłatę za wstęp do miasta. W 2019 roku ma ona wynosić 3 euro i ma wzrosnąć w następnych latach.


Opłata będzie wynosiła 6 euro w dni powszednie, 8 euro w dniach zwiększonego napływu turystów, a w szczycie sezonu 10 euro. Opłata dotyczyć ma osób, które przyjadą pociągiem, autokarem, samochodem lub przypłyną statkiem. Za wjazd do miasta bez stosownej opłaty grozić będą kary – od 100 do 450 euro. 
Opłata zacznie obowiązywać prawdopodobnie od maja 2019 roku, gdy rozporządzenie w tej sprawie zostanie przyjęte przez radę miasta. Od 2020 roku, w zależności od terminu, opłata wynosić będzie od 6 do 10 euro. Od 2022 roku w Wenecji ma być konieczna wcześniejsza rezerwacja wizyty w mieście. Z opłaty zwolnieni będą mieszkańcy regionu Wenecja Euganejska, rodziny mieszkańców miasta, studenci i ci, którzy tam pracują.

 

Zarząd miasta chce w ten sposób ograniczyć i kontrolować zjawisko przyjazdu turystów tylko na kilka godzin. Stanowią oni większość zwiedzających i są główną przyczyną tłoku nad Canal Grande.

Tagi: Wenecja, turystyka, opłaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912